TÜRKÇE YETERLİLİK SINAVI DUYURUSU

Türkçe Yeterlik (Muafiyet) Sınavı Duyurusu

TDAE-Türkçe Öğretim Birimin tarafından düzenlenen, başarılı olan adayların C1 düzeyine denk yeterlik belgesi sahibi olacağı Türkçe Yeterlik (muafiyet) sınavının tarih, saat ve yeri aşağıda belirtilmiştir.

Sınav tarihi ve saati:

23 Eylül 2021 Perşembe, saat: 09.30

Sınav yeri:

Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü derslikleri

Sınava başvurusu için adayların pasaportlarını ve aşağıda belirtilen hesap numarasına 480 TL sınav ücreti yatırıldığını gösteren banka dekontunu, Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü sekreterliğine (ilgili kişiler Hale Deniz veya Gözde Vardar) iletmelidirler.

Çevirimiçi (online) başvuru için tobir@mail.ege.edu.tr adresine adayların kişisel bilgilerini içeren pasaport sayfalarının görüntüsünü ve banka dekontunu göndermelidirler. (Çevirimiçi/online süreç sadece başvuru içindir. Sınavlar dersliklerde, yüz yüze yapılmaktadır.)

Yüz yüze başvurularda başvuru esnasında, çevirimiçi (online) başvurularda sınavdan önce adayların Sınav Başvuru Formunu doldurmaları gerekmektedir. Çevrimiçi (online) başvuru yapanların belge teyidi bu esnada yapılacağından adayların pasaportlarını yanlarında bulundurmaları ve sınavdan en geç yarım saat önce (saat 09:00da) Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü sekreterliğinde bulunmaları gerekmektedir.   

Hesap Adı: Ege Üniversitesi Rektörlüğü DSS

IBAN: TR63 0001 0014 4607 2168 9350 56

Açıklamalar

  • Adayların HES kodu almış olmaları,
  • Sınavlara maske ile gelmeleri,
  • Sınav salonlarına girişlerinde ellerini dezenfekte etmeleri zorunludur.

Kurumumuz aday öğrencilere maske ve dezenfektan sağlayacaktır. Lakin öğrencilerin sınav binasına girerlerken maske takmaları gerekmektedir.

2 Comments to “TÜRKÇE YETERLİLİK SINAVI DUYURUSU”

  1. Merhaba! Kolay gelsin! Yardım edebilir misiniz lütfen 🙏🏻 sizin yeterlik sınavınız var mı? Benim b2 seviyem var ama c1 lazım. Yeterlik sınavınız varsa ne zaman olacağını ve kaç puan gerektiğini söyler misiniz lütfen ve kaç puan gerek

    1. Merhaba, “Yeterlilik Sınavı” yapıyoruz elbette ama bu ay için henüz bir planlama yok talep olmadığından dolayı. Bu sınavdan en az 70 puan almanız gerekiyor. Sınav okuma, dinleme, yazma ve konuşma alanlarından oluşuyor. İzmir’deyseniz enstitümüze gelerek ya da tobir@mail.ege.edu.tr adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir